Prieteni,

De peste jumătate de secol instruim viitori șoferi valoroși și responsabili.

Noi, cei de la Școala de Șoferi Scorpion, avem un unic scop: acela de a FORMA.

Dorim să formăm atât științific cât și moral. Conducerea înseamnă și noblețe și altruism și responsabilitate. Dacă ai intenția să obții un astfel de permis noi îți suntem alături.

Următoarea serie începe în data de 21 sept 2020. Poti sa te inscrii și online

Ne vedem în acea dată, la sediul școlii din Focșani, Str. Ana Ipătescu, nr. 17 (vezi harta)

Reține că:

- avem cele mai noi mașini, marca Volkswagen și Mercedes;

- avem instructorii cei mai valoroși și cei mai mulți cursanți. Nu o spunem noi ci statisticile (click aici);

- avem săli de curs dotate cu tot ceea ce ai nevoie pentru o instruire valoroasă;

- avem lectori ce te vor asista în permanență;

- dosarul medical poate fi întocmit în totalitate la clinica din sediul nostru;

- secretarele noastre te vor informa complet despre tot ceea ce înseamnă școlarizare.

Acte necesare întocmirii dosarului în vederea obținerii permisului de conducere:

Vii cu buletinul la noi si poti obtine restul documentelor la Școala Scorpion

Aceste acte vor fi depuse la dosar:
1. Actul de identitate, în copie;
2. Permisul de conducere, în copie, după caz (cat. C, D);
3. Certificat medical cu mențiunea ‘apt’, în original;
4. Test psihologic;
5. Cazierul judiciar, în original, sau declarație notarială pe propria răspundere din care să reiasă faptul că persoana nu a fost condamnată pentru anumite infracțiuni strict prevăzute de lege.

Ne mai poți găsi pe Facebook  sau pe Instagram

Blogul vechi

Pentru mai multe detalii, sună la

Putem fi apelați între orele 8.00 și 18.00

Nu uita! Dacă vrei să primești Gratis o carte de Legislație Rutieră este suficient să dai ‘Like’ & ‘Share’ paginii de Facebook

[powr-social-feed id="8344a67e_1597692084202"]anunt organizare atestate 17 21 august 2020

Prieteni,

De peste jumătate de secol instruim viitori șoferi valoroși și responsabili.

Noi, cei de la Școala de Șoferi Scorpion, avem un unic scop: acela de a FORMA.

Următoarea serie începe în data de 13 iulie 2020. Poti sa te inscrii și online

Reține că:

- avem cele mai noi mașini, marca Volkswagen și Mercedes;

- avem lectori ce te vor asista în permanență;

- dosarul medical poate fi întocmit în totalitate la clinica din sediul nostru;

Vii cu buletinul la noi si poti obtine restul documentelor la Școala Scorpion

Aceste acte vor fi depuse la dosar:
1. Actul de identitate, în copie;
2. Permisul de conducere, în copie, după caz (cat. C, D);
3. Certificat medical cu mențiunea ‘apt’, în original;
4. Test psihologic;

Ne mai poți găsi pe Facebook  sau pe Instagram

Blogul vechi

Pentru mai multe detalii, sună la 0237226551 / 0733222999

Putem fi apelați între orele 8.00 și 18.00

Echipa noastra

Capitalul uman este cea mai importanta resursa a fiecarei companii.

Noi, la Scoala de Soferi Scorpion Focsani, stim acest lucru. Instructorii nostri, adevarati piloti de incercare, sunt zilnic cu masina pe strazile orasului, pregatind temeinic viitoarele generatii de soferi...si le multumim pentru acest lucru cu fiecare ocazie.

Timp de 50 de ani noi am format peste 90% din soferii vranceni. Ne onoreaza dar ne si obliga!

Despre noi

Scoala de soferi amatori si profesionisti Scorpion pregateste conducatori auto pentru categoriile: AM, A, B, C, CE, D.

S.C.SCORPION TEST 2006 S.R.L. este societate comerciala inregistrata la Registrul Comertului la nr. J39/6/2006, cu sediul in strada Ana Ipatescu nr.17, Focsani, Vrancea.

Scoala functioneaza in baza autorizatiei nr. 7184 emisa de Ministerul Transporturilor.

Scoala de Soferi Amatori, asa cum era denumita initial, a fost infiintata in iulie 1969 fiind unica institutie din judet care pregatea soferi amatori si profesionisti. Numele Scorpion l-am primit in februarie 2003, moment din care, printr-un suflu nou, am devenit un partener de incredere pentru cei ce doresc sa obtina permisul de conducere;

Din 2006 Scorpion s-a facut remarcata in randul scolilor de soferi din România, ocupand locul  I  la  nivel national, ca procent de promovabilitate.

In intampinarea preferintelor dumneavoastra, scoala de soferi Scorpion vine cu o echipa profesionista si experimentata formata din instructori, profesor de legislatie si mecanica, medic, secretar si psiholog.

Scoala de soferi Scorpion pune la dispozitia dumneavoastra:

• un parc auto ce cuprinde autoturisme moderne  pe care puteti efectua pregatirea practica;
  • doua sali de curs;
  • laborator psihologic;
  • simulator examen.

Scoala de soferi Scorpion  va ofera urmatoarele servicii:

• pregatire teoretica - legislatie rutiera si mecanica;
  • pregatire practica;
  • curs prim-ajutor;
  • intocmirea dosarului pentru examen;
  • aviz psihologic;
  • foto;
  • materiale didactice necesare desfasurarii unui proces instructiv de o foarte buna calitate

Alaturi de instruire teoretica si practica, Scoala de soferi Scorpion va ofera si servicii complete de intocmire a dosarului, fotografii, consiliere si indrumare pe parcursul intregii perioade de scolarizare.

Toate documentele necesare in vederea examinarii se obtin si se pregatesc la sediul scolii (fisa de scolarizare, fisa medicala, aviz psihologic, copii act de identitate si permis de conducere, chitante, cereri tip, timbre).

De asemeni, cursantii au posibilitatea de a procura de la sediul scolii materiale didactice si suporturile de curs de care au nevoie.

Cautare

Calendar