Taxe examinare

Taxa de examinare

(Conform Ordonantei de urgenta nr. 70 din 14.06.2009)

 

 

Denumirea serviciului

Taxa (lei)

Obţinerea permisului de conducere pentru autovehicule din categoria AM

5

Obţinerea permisului de conducere pentru autovehicule din categoria B

6

Obţinerea permisului de conducere pentru autovehicule din categoriile C, CE, D

28

Taxe pentru examinarea persoanelor cărora le-a fost anulat permisul de conducere, pentru categoriile cuprinse in permisul anulat, precum şi a persoanelor care au fost respinse de trei ori la examenul pentru obţinerea aceleiaşi categorii a permisului de conducere. (se achita la Administratia Finantelor Publice (Trezoreria Focsani, Vrancea, B-dul Independentei nr.24))

84

- se achita la secretariatul scolii.

 

 

TAXA EXAMEN AUTO 

  •  reprezinta contravaloarea permisului de conducere si a taxei de eliberare a acestui document (68 lei); 
  •  se achita la Administratia Finantelor Publice (Trezoreria Focsani, Vrancea, B-dul Independentei nr.24).

 

Articole asemanatoare :

» Organizarea si desfăsurarea examenului pentru obţinerea permisului de conducere

Organizarea si desfăsurarea examenului pentru obţinerea permisului de conducere   SECTIUNEA 1 Organizarea examenului pentru obţinerea permisului de conducere Art. 7 (1) La data depunerii dosarului de examinare, candidatii trebuie sa...

» Instructiuni de prim ajutor

Instructiuni de prim ajutor in accidentele de circulatie   Organizarea activitatii de acordare a primului ajutor este deosebit de importanta. Printr-o actiune ordonata, competenta si fara gesturi inutile se castiga timp pretios, element...

» Cursuri de pregatire profesionala

Cursuri de pregatire profesionala Scoala de soferi SCORPION - primul centru de pregătire profesională din domeniul transporturilor rutiere din România ORGANIZEAZĂCurs de pregătire profesională pentru:conducători auto care...

» Tarife scolarizare

Tarife scolarizareSe pot plati in 3 rate (la inscriere, la inceperea conducerii si la a 7-a sedinta)  CATEGORIATARIF(lei)A1.190 RONAM500 RONB1.290 RONC1.700 RONCE700 ROND*1.700 ROND**3.200 RONNota: taxele de examinare nu sunt incluse in tarifele...

» Fisa medicala

Fisa medicala pentru conducatorii de autovehicule Examinarea medicală se realizează în scopul certificării stării de sănătate şi a calităţilor fizice necesare unui conducător de autovehicul.Aceasta se realizează Clinica Tineretii din...

NOTA: Acest site foloseste cookie-uri pentru a furniza servicii. Folosirea in continuare a acestui site presupune ca sunteti de acord cu utilizarea lor. Pentru mai multe informatii cititi detaliile aici.