Nu uita,

Cineva drag te așteaptă acasă!

imagine principala IPJ vr3

Școala de Șoferi Scorpion a demarat , alături de Poliția Rutieră Vrancea, o acțiune de conștientizare a realităților din trafic.

Campania de educație rutieră  se numește „Nu uita, cineva drag te așteaptă acasă!”.

Aceasta va fi implementată atât în mediul urban cât și în mediul rural și se va desfășura până la sfârșitul lunii iunie a.c..

Activitățile informativ-preventive vor fi susținute prin 10.000 de pliante ce conțin  recomandări pentru conducătorii auto, bicicliști și pietoni.

Școala de Șoferi Scorpion vă sfătuiește să conduceți preventiv, să aveți răbdare și toleranță cu partenerii din trafic.

Gândiți-vă că un permis înseamnă siguranță rutieră, siguranță financiară dar si responsabilitate.