Obtinere permis

Documente necesare pentru efectuarea pregatirii in vederea obtinerii permisului de conducere:

 

  • actul de identitate, in copie;
  • permisul de conducere, in copie, dupa caz;
  • certificat medical cu mentiunea “apt”;
  • aviz psihologic, in original;
  • cazierul judiciar, in original sau declaratie notariala pe proprie raspundere din care sa reiasa faptul ca nu a fost condamnata pentru una din infractiunile privind regimul circulatiei pe drumurile publice sau de omor, lovire ori vatamare cauzatoare de moarte, vatamare corporala grava, talharie sau furt al unui vehicul, daca nu a intervenit reabilitarea.

 

 

 

Articole asemanatoare :

» Organizarea si desfăsurarea examenului pentru obţinerea permisului de conducere

Organizarea si desfăsurarea examenului pentru obţinerea permisului de conducere   SECTIUNEA 1 Organizarea examenului pentru obţinerea permisului de conducere Art. 7 (1) La data depunerii dosarului de examinare, candidatii trebuie sa...

» Instructiuni de prim ajutor

Instructiuni de prim ajutor in accidentele de circulatie   Organizarea activitatii de acordare a primului ajutor este deosebit de importanta. Printr-o actiune ordonata, competenta si fara gesturi inutile se castiga timp pretios, element...

» Cursuri de pregatire profesionala

Cursuri de pregatire profesionala Scoala de soferi SCORPION - primul centru de pregătire profesională din domeniul transporturilor rutiere din România ORGANIZEAZĂCurs de pregătire profesională pentru:conducători auto care...

» Taxe examinare

Taxa de examinare(Conform Ordonantei de urgenta nr. 70 din 14.06.2009)  Denumirea serviciuluiTaxa (lei)Obţinerea permisului de conducere pentru autovehicule din categoria AM5Obţinerea permisului de conducere pentru autovehicule din...

» Tarife scolarizare

Tarife scolarizareSe pot plati in 3 rate (la inscriere, la inceperea conducerii si la a 7-a sedinta)  CATEGORIATARIF(lei)A1.190 RONAM500 RONB1.290 RONC1.700 RONCE700 ROND*1.700 ROND**3.200 RONNota: taxele de examinare nu sunt incluse in tarifele...

NOTA: Acest site foloseste cookie-uri pentru a furniza servicii. Folosirea in continuare a acestui site presupune ca sunteti de acord cu utilizarea lor. Pentru mai multe informatii cititi detaliile aici.