Cursuri de pregatire profesionala

Cursuri de pregatire profesionala

 

Scoala de soferi SCORPION - primul centru de pregătire profesională din domeniul transporturilor rutiere din România 

ORGANIZEAZĂ

Curs de pregătire profesională pentru:

  • conducători auto care efectuează transport rutier în regim de taxi;
  • conducători auto care efectuează transport rutier public de persoane;
  • conducători auto care efectuează transport rutier de mărfuri cu vehicule a căror masă maximă autorizată este mai mare de 7,5 t;
  • conducători auto care efectuează transport rutier cu vehicule având mase şi/sau dimensiuni de gabarit depăşite.
  • persoane desemnate să conducă permanent şi efectiv activitatea de transport rutier;
  • conducători auto care efectuează transport de marfuri periculoase (ADR);
  • instructori de conducere auto şi profesori de legislaţie

 

Articole asemanatoare :

» Organizarea si desfăsurarea examenului pentru obţinerea permisului de conducere

Organizarea si desfăsurarea examenului pentru obţinerea permisului de conducere   SECTIUNEA 1 Organizarea examenului pentru obţinerea permisului de conducere Art. 7 (1) La data depunerii dosarului de examinare, candidatii trebuie sa...

» Instructiuni de prim ajutor

Instructiuni de prim ajutor in accidentele de circulatie   Organizarea activitatii de acordare a primului ajutor este deosebit de importanta. Printr-o actiune ordonata, competenta si fara gesturi inutile se castiga timp pretios, element...

» Tarife scolarizare

Tarife scolarizare Se pot plati in 3 rate (la inscriere, la inceperea conducerii si la a 7-a sedinta)  CATEGORIATARIF(lei)A1.190 RONAM600 RONB1.390 RONC1.800 RONCE800 ROND*1.800 ROND**3.200 RONNota: taxele de examinare nu sunt incluse in tarifele...

» Fisa medicala

Fisa medicala pentru conducatorii de autovehicule Examinarea medicală se realizează în scopul certificării stării de sănătate şi a calităţilor fizice necesare unui conducător de autovehicul.Aceasta se realizează Clinica Tineretii din...

» Examinarea

Examinarea   Examinarea se efectuează de către serviciile publice comunitare pe a căror rază de competenţă teritorială candidaţii îşi au, după caz, domiciliul, reşedinţa sau rezidenţa normală, iar în cazul cetăţenilor...

NOTA: Acest site foloseste cookie-uri pentru a furniza servicii. Folosirea in continuare a acestui site presupune ca sunteti de acord cu utilizarea lor. Pentru mai multe informatii cititi detaliile aici.